charakteristika horoskopového znamenia Blíženci

Blíženci - charakteristika

pridajte sa k nám:
Znamenia zverokruhu
Baran
Býk
Blíženci
Rak
Lev
Panna
Váhy
Škorpión
Strelec
Kozorožec
Vodnár
Ryby

Dnešný horoskop
Baran
Býk
Blíženci
Rak
Lev
Panna
Váhy
Škorpión
Strelec
Kozorožec
Vodnár
Ryby

Zajtrajší horoskop
Baran
Býk
Blíženci
Rak
Lev
Panna
Váhy
Škorpión
Strelec
Kozorožec
Vodnár
RybyBlíženci sú znamením duševnej všestrannosti a bystrého intelektu. Ľudia narodení v znamení blíženec sú aktívni a javia záujem o všetko, čo sa okolo nich deje. Ich znalosti ale často bývajú povrchné. Zvedavosť ich núti rozoberať a riešiť problémy, chýba im však vytrvalosť a trpezlivosť. Všetko by chceli poznať a skúsiť. Od záujmu ich neodradia ani negatívne výsledky. Bývajú presvedčení o správnosti svojich názorov. Veľmi zle znášajú samotu, aj keď si ju často len nahovárajú. Blíženci bývajú veľmi tolerantní. Slobodu pohybu a voľnosť však požadujú aj pre seba. V spoločnosti sú milí, príjemní a výreční. Príbehy a zážitky však radi prifarbujú.

Môžu robiť viac vecí naraz, ale zriedkakedy ich dotiahnu do konca. Nie je na nich veľké spoľahnutie, ich vášeň pre zmenu sa môže zmeniť v nestálosť. Blíženci môžu byť po psychickej stránke labilní a precitlivení. S tým súvisí aj občasné problémy s dýchacím ústrojenstvom. Dýchajú rýchlo a plytko, čo zodpovedá ich prirodzenosti. K citlivým miestam patrí aj nervová sústava. Pri pracovnom vyťažení by mali dodržiavať pravidelné prestávky a relaxácie. Potrebujú na regeneráciu viac spánku ako ostatní. Blíženci potrebujú zamestnania, ktoré im ponúkne zmenu. Sú tvoriví a premýšľaví a majú schopnosť pružne reagovať a prispôsobovať sa okolnostiam. V zamestnaní potrebujú príležitosť komunikácie s ľuďmi. Nepokoj a hluk ich ruší a odvádza ich pozornosť. Rutinu a stereotyp odmietajú. Môžu byť úspešní obchodníci, spravodajcovia, moderátori, učitelia, herci, prekladatelia alebo pracovníci v reklame. Ich všestrannosť a jednoduchosť vyjadrovania ich často predurčuje pre politickú dráhu. Pre Blíženca je láska hra a zároveň aj sebarealizácia. Prejavujú v nej veľkú fantáziu, vynaliezavosť. Intelekt väčšinou víťazí nad citovú stránkou ich povahy. Radi flirtujú a radi víťazia. V partnerskom vzťahu bývajú nestáli, pretože si nechcú nechať ujsť príležitosť zažiť niečo nové a zaujímavé. Dievčatá a ženy v znamení Blížencov sú inteligentné, milé, veselé a spoločenské. Niekedy radšej pestujú a udržujú svoju krásu, než by sa venovali rodine. Muži Blíženci spájajú osobné kúzlo s rozvojom intelektu. V mladosti bývajú prelietaví, ale v neskoršom veku vedia oceniť rodinu a dobrú povesť. Vhodnými partnermi pre Blížencov sú Rak, Lev, Váhy, Vodnár, Baran a Býk. Ťažšie spojenie prežívajú s Pannou, Strelcom a Rybami.
Na tomto webe sa nachádzajú len horoskopy a nie 100 percentne zaručené predpovede budúcnosti. Sitemap - mapa stránky Online je návštevníkov